Kredyty samochodowe2018-01-28T20:41:33+00:00

Kredyty samochodowe – ranking i porównanie ofert

Polecana oferta

Happipożyczki

Maksymalna kwota Oprocentowanie RRSO Okres spłaty
50.000 zł 6,99% od 8,08% do 6 lat
Zamów

Pozostałe oferty

Bank Maksymalna kwota kredytu Oprocentowanie RRSO Prowizja okres spłaty  Bez weryfikacji
 BNP PAribas kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy 500.000 zł 4,49% 11,00% Ustalana indywidualnie do 10 lat NIE
Zamów
Getin Bank kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy  150.000 zł od 4,99% 8,83% Ustalana indywidualnie do 10 lat TAK, do 50.000 zł
Zamów
InBank kredyt gotówkowy samochodowy hipoteczny  50.000 zł 6,99% 8,08% Ustalana indywidualnie do 6 lat TAK
Zamów
 Alior Bank kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy  150.000 zł od 6,99% 17,00% Ustalana indywidualnie do 10 lat NIE
Zamów

Kredyty samochodowe – co to jest?

Kredyty samochodowe to specjalna forma kredytu przeznaczona na zakup samochodu albo innego pojazdu Jest to tzw. kredyt celowy. Pod pojęciem pojazd najczęściej rozumie się samochód i na ten cel ten typ kredytu udzielany jest najczęściej. Banki jednak patrzą na to znacznie szerzej i do grupy kredytów samochodowych zaliczają nie tylko samochody osobowe, ale również motocykle, przyczepy kampingowe,motorowery, skutery czy też łodzie. To co wyróżnia ten typ kredytów, to forma zabezpieczenia go. Zabezpieczeniem dla kredytów samochodowych jest sam pojazd. Z tego też powodu, w przypadku niewywiązywania się przez osobę biorącą kredyt ze swoich zobowiązań, bank może odebrać pojazd jego właścicielowi. Ten sam mechanizm stosowany jest przy kredytach hipotecznych, gdzie zastawem jest mieszkanie albo inna nieruchomość, na którą został wzięty kredyt. Zazwyczaj banki biorą jako zabezpieczenie zastaw rejestrowy albo depozyt karty pojazdu, co zabezpiecza interesy banku. Dodatkowo, banki wymagają by pożyczający regularnie opłacał AC, w celu zabezpieczenia samego wartości samochodu w przypadku jego uszkodzenia albo kradzieży.

Plusy kredytów samochodowych

Te wszystkie zabezpieczenia powodują, że tak jak w przypadku kredytu hipotecznego, gdzie zabezpieczeniem jest nieruchomość, kredyt jest tańszy od zwykłego kredytu na dowolny cel, na który nie ma żadnego zabezpieczenia. Ze względu na specyfikę kredytu, banki zgadzają się przyznawać je zarówno samochody używane jak i nowe. Dzięki temu klient może zdecydować się na taki pojazd, na jaki może sobie pozwolić. Ponadto kredyty te są przyznawane na zakup z różnych źródeł, a więc niekoniecznie z salonu, ale także od osoby prywatnej, z komisu, na giełdzie, a także sprowadzenie samochodu z zagranicy.

Kredyty samochodowe – na co zwrócić uwagę?

Kredyty samochodowe wymagają formy pisemnej, a więc podpisania właściwej umowy. W umowę należy zawrzeć takie informacje jak:

 • pełne dane kredytodawcy i kredytobiorcy,
 • jaki to jest rodzaj kredytu,
 • na jaki czas umowa została podpisana,
 • jaka jest całkowita kwota do spłaty,
 • forma, w jakiej kredyt ma być spłacany,
 • terminy spłaty kredytu,
 • stopę oprocentowania
 • pozostałe koszta związane z udzieleniem kredytu,
 • RRSO, czyli rzeczywistą stopę oprocentowania w dniu podpisywania umowy,
 • zasady spłaty odsetek,
 • skutki odstąpienia od umowy,
 • informacje o możliwej wcześniejszej spłacie,
 • wskazanie instytucji chroniącej prawa kredytobiorcy,
 • forma zabezpieczenia kredytu.

Najważniejsze jest RRSO, to ono pokazuje ile tak naprawdę przyjdzie płacić za kredyt i na nie należy zwracać szczególną uwagę przy decydowaniu się na jedną z ofert.

Kredyt gotówkowy na samochód