Tanie Kredyty Mieszkaniowe2019-06-29T16:57:04+00:00

Tanie kredyty mieszkaniowe – ranking i porównanie ofert

Polecana oferta

Millenium Bank

Min. wkład własny okres kredytowania RRSO Oprocentowanie
5% do 30 lat 4,60% 3,20%
Zamów

Pozostałe oferty

Bank Min. wkład własny Oprocentowanie RRSO Prowizja Marża Maks. okres spłaty
 Millenium Bank kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy 5% 5% 4,60% Ustalana indywidualnie 1,24% do 30 lat
Zamów
PKO Bank Polski kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy 5% 3,73% 3,97% Ustalana indywidualnie 2,20% do 35 lat
Zamów

Maksymalne oprocentowanie kredytów hipotecznych

Każda osoba zamierzająca zaciągnąć kredyt hipoteczny, chciałaby skorzystać z możliwie jak najbardziej atrakcyjnej oferty. Czy tanie kredyty hipoteczne są jeszcze udzielane przez banki i dla kogo ewentualnie będą one przeznaczone?

Zmiany po 1 stycznia 2016 – Tanie kredyty mieszkaniowe

W 2016 roku za sprawą uchwalenia nowej ustawy o kredytach hipotecznych, zmienił się wzór na obliczenie maksymalnego oprocentowania kredytów i pożyczek. Do 31 grudnia 2015 roku maksymalne oprocentowanie kredyt mogło wynosić tyle co czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Obecnie jest to dwukrotność stopy referencyjnej NBP, powiększona o 7 punktów procentowych. Pod względem liczbowym jak na razie nic się nie zmieniło, nadal kredyty hipoteczne mogą być oprocentowane co najwyżej na 10 proc. w skali roku, ale tanie kredyty mieszkaniowe bywają znacznie atrakcyjniejsze.

Najtańsze oferty kredytów z hipoteką

Zgodnie z raportem Amron-Sarfin sporządzonym dla Związku Banków Polskich, średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w Polsce wynosi obecnie 3,90 proc. w skali roku. To znacznie mniej niż maksymalne, dopuszczalne oprocentowanie tego rodzaju zobowiązań kredytowych. Oznacza to jednocześnie, że tanie kredyty mieszkaniowe nadal są dostępne w polskich bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, ale zwykle wyłącznie dla klientów z wysoką zdolnością kredytową, dobrą historią w bazach Biura Informacji Kredytowej oraz z wysokim wkładem własnym. O ile Rada Polityki Pieniężnej działająca przy Narodowym Banku Polskim nie zmieni swojej polityki w kwestii stóp procentowych i nadal będą one utrzymywane na bardzo niskim poziomie, to kredytobiorcy będą mieli dostęp do względnie tanich kredytów hipotecznych. Niski poziom stóp wpływa bowiem na stawki WIBOR, a co za tym idzie – również na oprocentowanie zobowiązań kredytowych. Na razie nic nie wskazuje na podwyżki stóp procentowych NBP.