Karty kredytowe2019-06-29T16:56:05+00:00

Karty kredytowe – ranking i porównanie ofert

Raiffeisen Polbank

Limit na karcie Okres bez odsetek Oprocentowanie Opłata roczna
do 50.000 zł 56 dni 10,00% od 0 zł
Zamów

Pozostałe oferty

Bank Limit na karcie Okres bez odsetek Oprocentowanie Opłata roczna Wydanie karty
T-Mobile bank kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy do 40.000 zł 58 dni 9,5% 5 zł 0 zł
Zamów
Citi Handlowy Kredyt Gotówkowy Hipoteczny Samochodowy Bank do 100.000 zł 54 dni 10,00% 0 zł 0 zł
Zamów
Santander Bank Kredyt Gotowkowy Hipoteczny Samochodowy Bank do 40.000 zł 54 dni 9,5% 0 zł od 0 zł
Zamów
Millenium Bank kredyt gotówkowy hipoteczny samochodowy ustalany indywidualnie 51 dni 10,00% 0 zł od 0 zł
Zamów

Karty kredytowe – co to jest?

Karty kredytowe są bezpośrednio połączone z limitem płatniczym przyznawanym na specjalnym koncie. Najprościej to ujmując, jest to stały limit kredytowy z dodaną kartą płatniczą pozwalający wydawanie określonej sumy pieniędzy, na jaką pozwala umowa pomiędzy bankiem a jego klientem. Także posiadacz karty może wykorzystać tylko część środków jakie ma do dyspozycji i tylko tą kwotę będzie musiał oddać.

Karty kredytowe i ich przewagi.

Karty kredytowe mają tą przewagę nad zwykłą linią kredytową, że nie są powiązane z kontem bankowym. Z tego też powodu można posiadać kartę w jednym banku a konto w innym, ciesząc się z posiadania takich usług, jakie są najlepiej dopasowane do klienta, a nie tylko takich, jakie oferuje jego bank. Co więcej, banki przy przekonać do siebie klientów, dają darmowe dni korzystania ze środków na koncie. Inaczej to ujmując – można przez określony czas, zazwyczaj 50 – 60 dni, korzystać ze środków zupełnie za darmo. Tyczy to się wyłącznie transakcji bezgotówkowych. Te są darmowe. Pieniądze wypłacone z bankomatu zawsze będą jednak oprocentowane. Nie posiadają one okresu bez odsetkowego. Wystarczy oddać pieniądze w wyznaczonym terminie bezodsetkowym i nie ponosić z tego tytułu żadnych opłat odsetkowych.

Banki są zobowiązane co miesiąc wysyłać do posiadacza kart zestawienia z informacjami o tym jakie transakcje i na jakie kwoty miały miejsce. Klient dzięki temu może stale kontrolować swoje wydatki i pilnować spłaty zobowiązań. Jeśli będzie z kart korzystał umiarkowanie i z głową, to może cieszyć się z nieoprocentowanej pożyczki na nagłe wydatki.

Karty kredytowe i zagrożenia.

Jak każda forma pożyczki, taki i karty kredytowe posiadają swoje negatywne strony. Przez to, że jest to otwarta linia kredytowa do wykorzystania w dowolnym momencie i w zasadzie na każdy cel, jest też droższa od typowych kredytów konsumenckich. Dlatego też ważne jest by pilnować okresów darmowej spłaty. Łatwo o nich zapomnieć, zwłaszcza, że terminy jakie są ustalane na darmowe okresy są mało naturalne. Zazwyczaj są to nie okrągłe liczby, by łatwiej było się w tym pogubić. Warto również pamiętać, że bank zazwyczaj nalicza sobie jakąś opłatę roczną (np. 30 zł) za samo posiadanie karty kredytowej. Opłata ta będzie naliczona nawet jeśli klient przez cały rok nie skorzysta z limitu na karcie.

Karty mogą mieć bardzo wysokie limity na wydawanie gotówki. Warto pamiętać zatem, by korzystać tylko z takiej ilości gotówki, na jaką nas stać. Można łatwo się zapomnieć i wydać za dużo. Tak, jak każdy produkt finansowy, karty kredytowe mogą być wykorzystane pozytywnie i pomóc w potrzebie. Warto przy tym pamiętać o ich negatywnych stronach i korzystać z nich z głową.

Porównanie oferty kont bankowych