Opcje binarne2019-06-29T16:55:50+00:00

Opcje binarne – ranking i porównanie ofert

Aktualnie brak ofert ?

Sprawdź nas za jakiś czas. Postaramy się poprawić.

Co to są opcje binarne?

Od pewnego czasu temat opcji binarnych pojawia się coraz częściej. Coraz więcej osób jest z tym rynkiem związanych i zainteresowanych inwestowaniem na nim. Jest to jeden z instrumentów pochodnych, czyli takich, które nie są bezpośrednio powiązane z rynkiem, na którym inwestują.  Sama zasada jest jednak bardzo prosta. Polega w gruncie rzeczy na określeniu czy cena w danym przedziale czasu będzie szła do góry czy na dół. Teoretycznie jest to więc gra pół na pół.

Typy opcji binarnych

High/Low

To jest najpopularniejszy ze wszystkich sposobów inwestowania w opcje binarne. Polega na obstawieniu czy cena będzie wyższa czy niższa od ceny zakupu w określonym przedziale czasu.

Touch/No touch

Tutaj inwestowanie wymaga od inwestora obstawienia czy cenie uda się osiągnąć jakiś pułap cenowy czy nie w określonym przedziale czasu.

Boundary

Tutaj z kolei inwestor obstawia, czy cena wyjdzie z jakiegoś przedziału cenowego czy w nim się utrzyma w konkretnym przedziale czasowym.

Krótkoterminowe

To są opcje, zazwyczaj typu High/Low, grane w bardzo krótkich przedziałach czasu, np. na 30 sekund albo na 5 minut. Można więc bardzo szybko zakończyć daną inwestycję z zyskiem bądź stratą.

Opcje binarne w Polsce

Opcje binarne w Polsce są instrumentem regulowanym i legalnym. Są traktowane na równi z innymi instrumentami takimi jak akcje czy waluty. Wynika to z dyrektyw Unii Europejskiej, gdzie tego typu instrumenty zostały usankcjonowane przez tamtejszy organ sprawujący pieczę nad rynkami finansowymi – Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Ze względu na popularność inwestowania w opcje w krótkich przedziałach czasu, opcje zostały sprawdzone przez sąd w Holandii, który uznał, że nie jest to gra losowa o charakterze hazardowym. Wynika to z tego, że można przewidzieć kierunek, w którym cena podąży. Jest to jednak wciąż mocno kontrowersyjny temat. W Wielkiej Brytanii z kolei opcje binarne są traktowane jako hazard i należy zdobyć odpowiednie zezwolenia, by móc stać się brokerem tego typu instrumentów.

Inwestycje finansowe porównanie ofert