Bankowość prywatna2019-06-29T16:54:32+00:00

Bankowość prywatna – ranking i porównanie ofert

Aktualnie brak ofert ?

Sprawdź nas za jakiś czas. Postaramy się poprawić.

Bankowość prywatna


Bankowość prywatna to ogół usług, które oferuje bank, dla najbardziej zamożnych klientów. Przede wszystkim bankowość prywatna obejmuje zarządzanie aktywami finansowymi klientów w zakresie ochrony i pomnażania kapitału. Ale też obejmuje dodatkowe benefity związane z samą przynależnością do klubu osób traktowanych “wyjątkowo” przez banki.

Bankowość prywatna dla kogo?

Banki aby pozyskać jak i utrzymać zamożnego klienta proponują mu wyjątkową, elitarną obsługę. By znaleźć się w tym elitarnym klubie należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim są one związane z utrzymywaniem wysokich aktywów w danym banku lub określonym pułapem miesięcznych wpływów.  Pełna oferta w zakresie bankowości prywatnej adresowana jest przede wszystkim do osób, które posiadają w banku aktywa o wartości co najmniej 1 miliona. Oczywiście są też oferty skierowane do mniej zamożnych klientów np. utrzymujących aktywa na poziomie 300 000 zł czy np. miesięcznych wpływach na konto na poziomie 10.000 zł.

Co można zyskać? – Prestiż przede wszystkim

Banki oferują szeroki wachlarz produktów i usług dla najbardziej zamożnych klientów.

Można je podzielić, na takie które są związane częściowo z “pokazaniem” przynależności do elitarnego klubu ludzi zamożnych.Drugim rodzajem są usługi związane bezpośrednio z zarządzaniem kapitałem.

Elitarny klub bankowości prywatnej

Do pierwszej kategorii można zaliczyć ofertę kart kredytowych czy debetowych, rozpoznawalnych na świecie jako oznaka zamożności. A co za tym idzie gwarancja obsługi takiego klienta na najwyższym poziomie w najbardziej prestiżowych miejscach. W ramach bankowości prywatnej klienci otrzymują również dostęp do prestiżowych ofert adresowanych do klientów o wyjątkowym statusie. Concierge – zróżnicowany w ramach różnych ofert banków zakres usług związanych z rodziną, biznesem, biurem czy zadaniami pozornie nie do wykonania – jak choćby bilet na wyprzedany w chwilę koncert w Berlinie, czy stolik w paryskiej restauracji, na który czeka się tygodniami… Innym przykładem jest indywidualny doradca bankowy wyznaczony do obsługi danego klienta. Banki prezentują doradców w ramach bankowości prywatnej jako wysokiej klasy specjalistów z zakresu finansów, z którymi można porozumieć się w ramach różnych kanałów – online, osobiście, telefonicznie. I którym można w każdym momencie zlecić wykonanie określonych operacji finansowych.

Zarządzanie kapitałem

Bankowość prywatna obejmuje usługi związane z zarządzaniem kapitałem, w zakresie jego ochrony jak i pomnażania. W ramach bankowości prywatnej banki oferują ubezpieczenia mieszkania, kredytu, turystyczne i inne skrojone na miarę dla swoich klientów. W ramach pomnażania kapitału, banki oferują lokaty, fundusze inwestycyjne, plany inwestycyjne czy transfer międzypokoleniowy. Aby zapewnić pełny wachlarz usług finansowych i pozafinansowych w ramach bankowości prywatnej, banki prowadzą współpracę z partnerami biznesowymi, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie.

Inwestycje finansowe porównanie ofert