Długoterminowa pożyczka pozabankowa | ranking, porównywarka ofert2019-07-02T20:31:48+00:00

Pożyczka pozabankowa długoterminowa – ranking, porównywarka ofert

Polecana oferta

Happipożyczki

Minimalna kwota Maksymalna kwota Dodatkowe zaświadczenia
800 zł 15.000 zł NIE
Zamów

Pozostałe oferty

Długoterminowa pożyczka pozabankowa

Długoterminowa pożyczka pozabankowa czy udzielana przez bank to instrument finansowy, który pozwoli zabezpieczyć finansowanie naszych zakupów. Z reguły każdy większy remont, czy konieczność zakupów związanych np. z urządzaniem mieszkania wymagają większej gotówki. Jeśli nie posiadamy określonej kwoty w ramach własnych oszczędności, warto zastanowić się nad kredytem czy pożyczką. Jeśli potrzebna jest większa kwota z reguły trzeba rozważyć dłuższy czas spłaty pożyczki. Dłuższy okres spłaty pozwoli rozłożyć spłacanie pożyczki na dogodne raty, w taki sposób, aby rozliczenie się z zadłużenia nie stanowiło problemu.

Pożyczka długoterminowa w banku czy firmie pozabankowej?

Procedura w banku w przypadku ubiegania się o pożyczkę czy kredyt jest niewątpliwie długa i sformalizowana. Badanie historii kredytowej jest obligatoryjnym elementem procesu związanego z udzieleniem pożyczki w banku. Jest to tylko jeden z elementów. Badanie zdolności kredytowej obejmuje również dostarczanie dokumentów potwierdzających wysokość zarobków czy rodzaj zatrudnienia. Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby zatrudnione na umowę o pracę najlepiej na czas nieokreślony. Oprócz czasu oczekiwania, formalizm związany z udzieleniem przez bank pożyczki jest dość uciążliwy. Ponadto należy wskazać, że nie wszyscy uzyskają taką pożyczkę, ponieważ warunki udzielenia pożyczki przez banki są dość wyśrubowane.

Rozwiązaniem w takim przypadku może być długoterminowa pożyczka pozabankowa.  

Co oferują firmy pozabankowe w ramach pożyczek długoterminowych?

W początkowym okresie swojej działalności pozabankowe firmy pożyczkowe skupiały się przede wszystkim na udzielaniu tzw. chwilówek – czyli pożyczek krótkoterminowych na niewielkie kwoty, za to dość wysoko oprocentowanych. Zainteresowanie takimi produktami wciąż jest ogromne. Klienci poszukują jednak też w instytucjach pozabankowych pożyczek z dłuższym niż np. 30 – dniowy okresem spłaty. Związane jest to z chęcią uzyskania wyższej kwoty – zamiast 2000 zł – 10000 zł. Taka wysoka kwota byłaby trudna do spłacenia w 30 dni. Odpowiedzią na potrzeby klientów są właśnie długoterminowe pożyczki pozabankowe, czyli udzielane np. na 12, 24 czy 36 miesięcy. Maksymalne kwoty, które najczęściej można uzyskać za pośrednictwem firm pozabankowych wahają się w granicach od 10 000 zł do 15 000 zł. Są to oczywiście niższe pieniądze, niż można otrzymać za pośrednictwem banku. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj z usług firm pozabankowych korzystają osoby, które z jakichś powodów nie otrzymały pożyczki z banku albo potrzebują uzyskać decyzję kredytową i pieniądze na konto bez zbędnych formalności i w krótkim czasie od złożenia wniosku.

Pożyczka pozabankowa długoterminowa – zalety i wady

Wady

Ryzyko jakie na siebie bierze firma pożyczkowa jest oczywiście większe niż bank, który tak dobrze sprawdza swojego klienta pod kątem zdolności do spłacania kredytu. Firmy pożyczkowe ryzyko działalności rekompensują sobie poprzez wyższe odsetki, opłaty przygotowawcze, czy odsetki karne w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki przez klienta. To jest minus. Ale wachlarz zalet jest dość szeroki.

Zalety

Do niewątpliwych zalet pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe jest brak formalności. Nie trzeba gromadzić całej teczki dokumentów – zazwyczaj wystarczy dowód osobisty. Dzięki temu czas na uzyskanie decyzji kredytowej zdecydowanie się skraca. Drugą ważną zaletą jest fakt, że z reguły długoterminowa pożyczka pozabankowa online – to standard. Można w zaciszu domowym, w najbardziej wygodnej dla nas chwili złożyć wniosek o pożyczkę. Bez czekania w kolejkach, bez wychodzenia z domu i załatwiania wielu formalności. Co więcej pożyczka długoterminowa online jest interesującą propozycją dla tych, którzy lubią  mieć pełną kontrolę nad produktem i lubią samodzielnie dokonać najlepszego wyboru. Jest to możliwe dzięki porównywarkom ofert. Klient bardzo szybko może znaleźć dla siebie najlepszą ofertę dzięki porównaniu kluczowych kryteriów oferowanej pożyczki, takiej jak maksymalny okres spłaty, jej maksymalna wysokość czy koszty pożyczki. 

 Pożyczki pozabankowe długoterminowe online – na co zwrócić uwagę?

  • Czytaj umowy

Zawsze należy czytać umowę i inne dokumenty, które mamy podpisać czy zaakceptować. Jest to generalna zasada zarówno przy umowach finansowych jak i cywilnych. Pozwoli na poznanie wszystkich warunków umowy, również tych, które nie są uwzględniane przez porównywarki ofert.

  • Sprawdź możliwość wcześniejszej spłaty

Warto sprawdzić, czy można bez żadnych dodatkowych kosztów spłacić pożyczkę wcześniej. Wiedza taka pozwoli na oszczędność pieniędzy. Nie wszystkie firmy mają takie warunki w swojej ofercie.

  • Sprawdź skutki opóźnienia w spłacie pożyczki

Trzeba założyć również możliwość wystąpienia przejściowych problemów np. z wypłatą wynagrodzenia w terminie. Dlatego warto sprawdzić, czy firma pożyczkowa daje możliwość przesunięcia terminu płacenia raty w czasie spłacania pożyczki, czy może oferuje inne rozwiązanie w tym zakresie. Z zagadnieniem opóźnień w spłacie pożyczki wiążą sie też temat odsetek karnych za nieterminową spłatę. Czy umowa lub regulamin będący załącznikiem do umowy przewiduje odsetki karne? W jakich przypadkach i w jakiej wysokości. Od kiedy są one liczone? Czy w przypadku chęci przesunięcia terminu spłaty z uwagi na przejściowe kłopoty finansowe i związane z tym trudności w spłacie pożyczki odsetki karne też będą naliczane? Zanim pożyczymy pieniądze warto uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

  • Sprawdź wysokość RRSO

Przed zawarciem umowy o pożyczkę, trzeba też sprawdzić wysokość tzw. RRSO – czyli wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Na tej podstawie można wyliczyć całkowity koszt pożyczki ponoszony przez konsumenta. Oczywiście warto wybierać te oferty firm pożyczkowych, które mają najniższe RRSO.

  • Sprawdź wiarygodność firmy

Z uwagi na to, że pozabankowe firmy pożyczkowe nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, warto jeszcze przed podpisaniem umowy sprawdzić jej wiarygodność. Na rynku pojawiają się bowiem podmioty, które mają na celu wyłudzenie od klientów opłat przygotowawczych, a potem odmawiają udzielenia pożyczki. Klient traci “zainwestowane” pieniądze i nie dostaje nic w zamian, a firma zyskuje bez konieczności wypłaty kwoty pożyczki, o którą złożony był wniosek. Aby uniknąć takich sytuacji warto sprawdzić na czy dana firma pożyczkowa widnieje w rejestrze instytucji pożyczkowych. Takie informacje znajdziemy na stronie Komisji Nadzoru Bankowego. Poza tym legalnie działające firmy pożyczkowe mają swój NIP, REGON, są wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Wszystkie te elementy można bardzo szybko sprawdzić online.

Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo osoby korzystającej z usług pozabankowego rynku finansowego znacznie wzrasta.