Na czym polega refinansowanie pożyczki?

Nie zawsze mamy możliwość spłacenia pożyczki na czas. Na szczęście firmy pożyczkowe starają się nam ułatwić to zadanie. W końcu im najbardziej zależy na tym, aby odzyskać pieniądze, a nie chcą robić nam na złość. Dlatego starają się wyjść nam naprzeciw. Jaki czas temu pojawiła się usługa refinansowania pożyczki. To świetny sposób, aby uniknąć problemów gdy nie mamy możliwości spłacenia pożyczki w wyznaczonym terminie.

Refinansowanie jako forma przedłużenia spłaty pożyczki

Spóźnienie ze spłatą pożyczki nigdy nie wychodzi ludziom na dobre. Jednak lepiej szukać rozwiązania naszych problemów, zanim zaczną się kłopoty. Świetnym rozwiązaniem jest refinansowanie pożyczki. Na czym to polega? Refinansowanie to udzielenie pożyczki z innej firmy, aby umożliwić spłatę tej pierwszej. Wiele firm pomaga pożyczkobiorcom znaleźć instytucję, która udzieli im pożyczki refinansującej. Wystarczy zgłosić przez stronę internetową, że mamy problem ze spłatą długu przed upływem terminu.

Co trzeba wiedzieć o pożyczce refinansującej?

Najważniejsza informacja dotycząca pożyczki refinansującej to ta, że jest ona udzielana w dokładnie takiej samej wysokości jak poprzednia pożyczka, z której spłatą mamy problem. Kolejnym istotnym szczegółem jest fakt, że nie dostajemy jej na swoje konto tylko środki przelewane są pomiędzy firmami pożyczkowymi. Wówczas następuje spłacenie starej pożyczki, a mamy do spłacenia nową z inny terminem spłaty. Dzięki temu możemy uniknąć kłopotów związanych z nieterminową spłatą pożyczki.

Przykład jak działa refinansowanie pożyczki:

  1. W firmie pożyczkowej zaciągnięta została pożyczka  na kwotę 2.000 zł na 60 dni, do zwrotu łącznie z odsetkami i prowizją pozostaje 2.560 zł
  2. Aby ubiegać się o refinansowanie pożyczki, należy najpierw do firmy pożyczkowej wpłacić całość odsetek, więc 560 zł.
  3. Pożyczka refinansująca w kwocie 2.000 zł od innej firmy pożyczkowej  jest w całości przeznaczona na spłatę pożyczki w pierwszej firmie.
  4. Pożyczkobiorca ma do spłaty nową pożyczkę w nowej firmie z nowym terminem spłaty, zgodonie z potrzebami – kwota do zwrotu to 2560 zł.

Metoda dobrze się sprawdza, gdy wykorzysta się sposób na branie darmowych pożyczek. Można wtedy przez długi okres czasu wcale nie spłacać części odsetkowych.

 

 

By |2018-02-17T21:06:45+00:00Luty 17th, 2018|chwilówki, Porady, pożyczki|0 Comments

About the Author: